Kosova

Von der Leyen nis takimin me Kurtin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, u prit në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Von der Leyen, së bashku me Kurtin pas këtij takimi pritet ta vizitojnë kopshtin “Cicërimat”, të financuar nga BE-ja, ku edhe mbajnë konferencën e përbashkët për media.

Para takimit me Kurtin, Von der Leyen u takua edhe me Presidenten Vjosa Osmani.

Ursula von der Leyen është në një vizitë në Ballkanin Perëndimor. Ajo të martën ka qëndruar për vizitë në Shqipëri dhe Maqedoninë Veriore.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI