• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Sport

 •   

  Xhaka fiton Kupën e Anglisë

  Granit Xhaka me Arsenalin kanë mundur Chelsean në finalen e FA Cup me... Më shumë

 •   

  Xhaka me Baselin fitojnë Kupën e Zvicrës

  Në finale, Baseli ka mundur Sionin me rezultat 3:0, duke fituar Kupën, pasi... Më shumë

 •   

  Zvicra fton edhe Florent Hadërgjonaj

  Florent Hadërgjonaj ka zgjedhur Zvicrën para Shqipërisë e Kosovës. Ai pritet të luajë... Më shumë

 •   

  Zvicra e dëshiron Albian Ajetin

  Sipas ‘Blick’, Ajeti mund të ftohet nga Përfaqësuesja e Zvicrës për dy miqësoret... Më shumë

 •   

  Alioski nuk shënon, por asiston tri herë

  Në takimin e parë të javës së 33-të zvicerane në mes Luganos dhe... Më shumë

 •   

  Super gol nga Granit Xhaka kundër Manchester United

  Xhaka ka shënuar nga rreth 30 metra me një gjuajtje të fuqishme, duke... Më shumë

 •   

  Meçin e shekullit e fiton Joshua

  Meçi është zhvilluar në stadiumin ‘Wembley’ para rreth 90 mijë shikuesve në një... Më shumë

 •   

  Xhaka me Baselin, sërish kampionë të Zvicrës

  Ky ishte titulli i tetë radhazi për skuadrën e Baselit, ku pjesë e... Më shumë

 •   

  Krasniqi mundet nga Abraham

  Boksieri shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi ka pësuar humbje me vendim të gjyqtarëve nga... Më shumë

 •  Eklent Kaci

  Merret me sportin e bilardos

  Tinejxheri shqiptar në mesin e mjeshtërve botërorë të bilardos

  Ai ka siguruar çekun prej 12 mijë dollarëve, por tashmë ndodhet edhe në... Më shumë

 •  Tefik   Bajrami

  Boksier, kampion i botës në versionin WBU

  Bajrami, fitoren ua dedikon fëmijëve me autizëm

  Tefik Bajrami është shprehur i befasuar me pritjen që i është bërë, derisa... Më shumë

 •   

  Bodybuilderi nga Kosova i pari në garën Swiss Class të Zvicrës

  I prekur nga mikpritja zvicerane, Grabovci thotë: "Jam rritë duke e parë gjithmonë... Më shumë

 •   

  Besën e Zvicrës e pret sot një sfidë e vështirë

  Besa e shqiptarëve të Sankt Gallenit starton sezonin pranveror të futbollit zviceran me... Më shumë

 •   

  ‘Uragani’ shqiptar, kampion i botës

  Meçi është zhvilluar në Kriens-Luzern, ku boksieri shqiptar ka pasur përkrahjen edhe të... Më shumë

 •   

  Triumf i jashtëzakonshëm i vëllezërve Seferi

  Dy vëllezërit Seferi, Nuriu dhe Seferiu kanë shënuar fitore të rëndësishme, duke fituar... Më shumë

 •   

  Ragip Xhaka i shkruan letër të hapur Gianni De Biasit

  Ragip Xhaka ka thënë se Taulant Xhaka e dëshiron me zemër Kombëtaren shqiptare... Më shumë

 •   

  Tjetër humbje për Shqipërinë

  Shqipëria ka pësuar humbjen e katërt radhazi, derisa është mundur në miqësoren e... Më shumë

 •   

  Tifozët shqiptarë e kallin Palermon

  Tifozëria shqiptare kësaj here ishte e heshtur e krijonte pak ovacione, por gjëmimin... Më shumë

 •   

  Humbin Shqipëria e Kosova

  Shqipëria ka humbur nga Italia me rezultat 2:0, derisa Kosova është mundur në... Më shumë

 •   

  Rrustemi, kampion i botës

  Erzen Rrustemi ka triumfuar në Aarhus të Danimarkës, ku ka pasur mbështetje të... Më shumë

 •   

  Futbollisti i ri gjilanas me golat e tij zgjon interesimin e klubeve të njohura gjermane

  Qendërsulmuesi Mendim Behluli iu ka bashkuar ekipit të ri SC Condor verën e... Më shumë

 •   

  Xhaka: Zvicra është shtëpia ime, por nuk i harroj rrënjët shqiptare

  “Zvicra është shtëpia ime, është vendi ku kam lindur dhe ku jam rritur,... Më shumë