• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Sport

 •   

  Luajnë në kampionatin zviceran por përgatitjet pranverore i bëjnë në Shqipëri

  Ka disa vite që dardanët e Baselit preferojnë Kosovën e Shqipërinë për përgatitje... Më shumë

 •   

  Historike: Atleti shqiptar kampion Evrope në Beograd

  Flamuri kombëtar valoi lart në Beograd, derisa Izmir Smajlaj është shpallur kampion i... Më shumë

 •   

  Kampionia e botës ‘turpëron’ Xhakën e Mustafin

  Vajza 17 vjeçare me aftësi të jashtëzakonshme manovruese me top, ka lënë të... Më shumë

 •   

  Gola nga vëllezërit Ajeti, Xhemaili, Kryeziu, Avdijaj e Kololli

  Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ishte titullar për Torinon dhe shënoi një... Më shumë

 •   

  Majlinda e artë në Paris

  Kjo ishte hera e katërt që Majlinda triumfon në garën e Parisit, që... Më shumë

 •   

  Albin Tahiri shkruan historinë për Kosovën në skitari

  Kjo është hera e parë që Kosova po merr pjesë në një Kampionat... Më shumë

 •   

  Dardania teston lojtarët ndaj Ilirisë para fazës përgatitore në Shqipëri

  Dardania e Baselit e ka shënuar fitore ndaj Ilirisë së Solothurnit në një... Më shumë

 •   

  Piloti i vetëm shqiptar në Moto 3 kërkon ndihmën e motoristëve shqiptarë

  Të gjitha shpresat e pilotit shqiptar janë te klubet e shumta motoristike të... Më shumë

 •   

  Firmat marrin të gjitha trofetë në turnirin futsal të FC Besës

  Në vazhdën e përgatitjeve të sezonit pranveror dhe mbushjën e arkave të klubit,... Më shumë

 •   

  Federer triumfon në Australian Open

  Ky ishte Grand Slemi i pestë i Australian Open i fituar në karrierën... Më shumë

 •  Luigj Quni

  Hendbollist

  Quni nga Zvicra: Luaj me zemër për Kosovën

  “Unë jam i lindur dhe i rritur në Zvicër, por rrënjët i... Më shumë

 •   

  Sukseset e futbollistëve shqiptarë të Zvicrës

  Albinfo.ch ju sjell sukseset e tyre gjatë vitit që po lëmë pas dhe... Më shumë

 •   Mërgim   Berisha

  Futbollist

  Talenti Mërgim Berisha vazhdon kontratën me “Red Bull Salzburg”

  “Mërgimi ka pasur një zhvillim pozitiv gjatë muajve të fundit. Ai ka luajtur... Më shumë

 •   

  Majlinda, më e mira në botë për vitin 2016

  Majlinda Kelmendi është shpallur xhudistja më e mirë në botë nga Federata Ndërkombëtare... Më shumë

 •   

  Njihuni me skuadrën shqiptare të Zvicrës që numëron 300 futbollistë aktivë

  „Me 13 ekipe amatore që garojnë në kampionatet e futbollit zviceran, Iliria lë... Më shumë

 •   

  Bekim Zogaj paraqitet me sukses në Ligën e Evropës

  Zogaj ka qenë gjyqtari i katërt në ndeshjen e Ligës së Evropës ndërmjet... Më shumë

 •   

  Bekim Zogaj do ta ndajë drejtësinë në Ligën Evropiane

  Një arbitër shqiptar me prejardhje nga Kosova, do të jetë pjesë e gjyqtarëve... Më shumë

 •   

  Graniti sërish më i mirë se Taulanti

  Kjo është hera e tretë që vëllezërit Xhaka ndeshen kundër njëri-tjetrit dhe sërish... Më shumë

 •  Saranda  Hashani

  Futbolliste

  Në vend të kukullave, Saranda zgjodhi topin e futbollit

  Edhe pse e ftuar në përfaqësuesen zvicerane të femrave, mendja dhe zemra e... Më shumë

 •   

  Zvicra mundi Kosovën në hendboll

  Zvicra shënoi fitore të thellë me rezultat 36:21 në takimin e zhvilluar në... Më shumë

 •   

  Shqipëria pëson pas shumë polemikave

  Gjyqtari i ndeshjes ka dhënë dy kartonë të kuq për futbollistët kuqezi, si... Më shumë

 •   

  Shënon Graniti, asiston Taulanti (video)

  Natë shumë e suksesshme për vëllezërit Xhaka. Derisa Graniti ka shënuar në Ligën... Më shumë