Futboll

Xhaka i përgjigjet Mourinhos i cili e këshilloi të vaksinohej

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ditëve të fundit ka qenë kryetemë e mediave të huaja për refuzimin që ka bërë për t’u vaksinuar kundër Covid-19.

Një gjë e tillë u bë e ditur pasi Xhaka doli pozitiv në koronavirus dhe nga Federata e Zvicrës u njogtua se ai ishte lojtari i vetëm që .kishte refuzuar të vaksinohet

Ndërkohë që nga trajneri Jose Mourinho, Xhakës sot i erdhi një këshillë që të vaksinohet.

“Merre vaksinën Granit dhe je i sigurt”, ishte këshilla e Mourinhos për Granitin.

Derisa nuk mungoi as përgjigja e Xhakës.

“Faleminderit zotëri”, ishte përgjigjja e Xhakës drejtuar trajnerit të Romës.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI