Sporte Luftarake

Zbulohen meçet e duelit Zvicër-Kosovë

Reprezentacioni i Kosovës është ftuar të boksojë kundër reprezentacionit të Zvicrës, në gala mbrëmjen e boksit që do të mbahet më 5 tetor në Glattbrugg të Zvicres, shkruan albinfo.ch.

Në këtë mbrëmje pritet një organizim i mirë i nikoqirit si dhe boks i mirë që do t`i kënaqë të pranishmit në këtë mbrëmje.

Këto janë kategoritë që do të zhvillohen meçet:

56kg.Tiago Pugno, SwissBoxing Team- Leutrim Rexhepi, Team Kosova
60kg.Penna Angelo, SwissBoxing Team -Besfort Merlaku, Team Kosova
64kg.Trif Horia,SwissBoxing Team-Shpetim Bajoku- Team Kosova
69kg………….SwissBoxing Team – Patriot Behrami, TeamKosova
69kg.Varga Attila, SwissBoxing Team – Edonis Maliqi, TeamKosova
75 kg.Korcan Capar,SwissBoxing Team -Besart Pireva, Team  Kosova
75kg.Angel Roque, SwissBoxing Team – Alban Beqiri, Team Kosova

Me ekipin e Kosovës do të udhëtojnë selektori Shefki Bogujevci me trajneri Kreshnik Shala dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli, që do të ndajë drejtësinë.