• Shqip

 Kosova

7 Shtatori shënohet me aktivitete kulturore në Malaj të Rugovës

Ngjarja fillon në ora 14:00 dhe do të marrin pjesë protagonistë të votimit të Kushtetutës së Kaçanikut

Sot, nën patronatin e kryetarit të Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, në bashkëpunim të drejtorive DKRS dhe Integrime e Diasporë me kryesinë e fshatit Malaj dhe drejtuesit e Kompleksit Memorial “Ibrahim Rugova” në Malaj, me rastin e përvjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut do të organizohet ngjarje kulturore dhe artistike.

Ngjarja fillon në ora 14:00 dhe do të marrin pjesë protagonistë të votimit të Kushtetutës së Kaçanikut, personalitete të jetës politike, sociale dhe kulturore, shkruan rtklive.com.

Gjithashtu, do të performojnë grupe të ndryshme artistike dhe këngëtarë të ndryshëm.

Reklamë
Reklamë
 • NR. FL NGA STATUSI
 • OTF3564Basel - MulhouseARRIVED 23:52
 • ST2918ParisARRIVED 21:08
 • BUR616StuttgartARRIVED 22:17
 • JP157MunichSCHEDULED 23:17
 • X38964DusseldorfESTIMATED
 • X38950StuttgartSCHEDULED 00:53
 • NR. FL NGA STATUSI
 • EZS1484GeneveTAKE OFF 21:23
 • DY1909OsloTAKE OFF 21:18
 • ST6051MunichTAKE OFF 22:14
 • X38965DusseldorfESTIMATED
 • X38951StuttgartESTIMATED
 • BUR711MunichESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
X

Abonohu në revistën tonë