Kosova

Aktori kosovar, me shumë suksese në Suedi

Kosovari nga Mitrovica po zhvillon karrieren e suksesshme si aktor në shtetin e Suedisë

Është bërë e ditur se kosovari i quajtur Ferki Peci nga Mitrovica, me vendbanim në Suedi, po prek majat e suksesit në fushën e aktrimit, transmeton albinfo.ch.

Thuhet se aktori nga Kosova deri më tani ka luajtur në 4 filma të zhanrit aksion dhe ka treguar se ka filluar vetë përgatitjen e një filmi, ku xhirimet do të bëhen në disa shtete të Evropës, si Maqedoni Veriore, Çeki, Gjermani, Zvicër dhe Suedi.

Gjithashtu, duhet theksuar se aktori mitrovicas është nominuar edhe për çmimin “aktori profesionist” që do të mbahet në “Swiss Diamond”.

Përveç tjerave, si aktor profesionist, Ferkiu është parë edhe në aktivitete humanitare. /Albinfo.ch.

 

Fotografia e Ferki Peci

 

Fotografia e Ferki Peci

 

Fotografia e Ferki Peci


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI