Shqipëria

Arrestohet autori i vrasjes së trefishitë në qytetin e Matit

Qyteti i Matit është tronditur ditën e sotme nga disa të shtëna armësh në fshatin Shëlli.

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe një person tjetër është plagosur, shkruajnë mediat shqiptare përcjell Albinfo.ch.

Sipas mediave autori është banues i po të njëjtit fshat ndërsa pas vrasjes së trefshitë është arrestuar në një urë në Burgajet.

Edhe policia ka njoftuar në lidhje me rastin.

“Kapet në kohë rekord nga Policia autori i ngjarjes në fshatin Shëlli. Pas një orë ndjekje Policia kap e prangos autorin e ngjarjes. Si rezultat i një pune të mirë organizuar Policia e Matit në bashkëpunim me Strukturat e D.V.P. Dibër, si rezultat i ndjekjes kap dhe arreston autorin e dyshuar i cili qëlloi me armë drejt disa personave ku si pasojë mbeti i vrar një shtetas dhe u plagosen 3 të tjerë. Autori i dyshuar Kujtim Koxha, banues në Shëlli Mat, u kap rreth një orë larg vendngjarjes në një urë në Burgajet. Për kapjen e tij u vunë në ndjekje 40 forca policie”, thuhet në njoftimin e policisë.