Muzikë

Artistët shqiptarë impresionuan bashkatdhetarët në Nju-Jork

Soprano Inva Mula, pianisti Genc Tukiçi, violinisti Olen Çesari së bashku me sopranon e njohur në komunitetin shqiptar në New York, Deshira Ahmeti – Kerliu dhe artisten shqiptaro – kanadeze, Ana Golia interpretuan një repertor të pasur me muzikë tradicionale shqiptare. Ky koncert ishte pjesë e turneut “Udhëtim nëpër botë me muzikë”.

Ata performuan në “La Scala-n” e Nju Jorkut në sallën e koncerteve “Grand Prospect Hall”, duke magjepsur qindra bashkatdhetarë me interpretimet e tyre të mrekullueshme, që zgjatën me shumë se 1 orë dhe korrën sukses të jashtëzakonshëm, përcjell albinfo.ch.