Lajme

Bytyqi shënon dy gola dhe fiton një penallti në fitoren e Vikingut

Zymer Bytyqi ka vazhduar me formën e mrekullueshme në elitën e futbollit norvegjez.

Sulmuesi anësor ka qenë më i miri në fushë në fitoren e Vikungut 5-2 ndaj Aalesund.

Serinë e golave e hapi pikërisht ylli nga Kosova ku shënoi një gol fantastik pas asistimit nga De Souza.

Pjesa e parë përfundoi 1-1, ndërsa në minutën e 65-të anësori fitoi penallti të cilën në gol e shndërroi Veton Berisha.

Vetëm tetë minuta më vonë, ylli nga Kosova ka realizuar njërin nga golat më të bukur këtë vit në Norvegji.

24-vjeçari shënoi një gol të mrekullueshëm nga gjuajtja e lirë, duke konfirmuar kështu formën e mirë që po kalon.

Me dy golat e ditës së sotme, Bytyqi ka shkuar në kuotën e shtatë golave dhe pesë asistimeve në kampionatin norvegjez.