Muzikë

Calvin Harris do të performojë në Sunny Hill Festival

Këngëtari me famë botërore, Calvin Harris, do të performojë në edicionin e sivjetëm të festivalit Sunny Hill në Prishtinë, përcjell albinfo.ch.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dua Lipa, përmes një videoje në Instagram.

Festivali Sunny Hill këtë vit pritet të mbahet gjatë datave 2, 3 dhe 4 gusht 2019.

Kurse biletat për këtë festival ka kohë që kanë dalë në shitje.
Çmimi i rregullt i biletave për tri ditë të festivalit është 80 euro. Po ashtu, ekziston një sasi e limituar e biletave (Early bird ticekt) të cilat kushtojnë 60 euro. Kurse biletat me një çmim special prej 40 eurosh, tashmë janë shitur.
Ndërsa biletat e kategorisë VIP kushtojnë 200 euro, përcjell albinfo.ch.