Lifestyle

‘Despacito’ kënga më popullore në botë

Harrojeni këngën tjera, që ka qenë hite në të kaluarën. Harroni të gjitha. Sepse ‘Despacito’ hiti i kësaj vere ka thyer të gjitha rekordet, shkruan ‘businessinsider’, përcjell albinfo.ch.

Kënga origjinale nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee ka grumbulluar më shumë se katër miliardë shikime në ‘Youtube’.

Kjo këngë ka qenë hit, derisa është sjellë nga shumë këngëtarë të tjerë, që e kanë kënduar më vonë, por kënga origjinale është e veçantë.

Më shumë se gjysma e popullsisë në botë shikuar kripin e kësaj kënge, që zgjat rreth katër minuta.

Ditë më parë ‘Despacito’ u soll edhe para publikut shqiptar me çifteli nga Fatmir Makolli.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI