Lajme

Dua Lipa, e nominuar në katër kategori për çmimet “iHeartRadio Music Awards”

Artistja shqiptare, Dua Lipa, është nominuar në katër kategori për çmimet “iHeartRadio Music Awards”, transmeton albinfo.ch.

Artistja shqiptare është nominuar në kategoritë: “Artistja më e mirë e vitit”, “Kënga më e mirë e vitit”, “Teksi më i mirë” dhe “Videoklipi më i mirë”, për këngën “Don’t Start Now”. Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet më 27 maj, në teatrin “Dolby” të Los Angelesit.

Me më së shumti nominime për çmimet “iHeartRadio Music” sivjet po kryeson ylli kanadez i muzikës, The Weeknd, me tetë sosh. Pas tij renditen Meghan Thee Stallion, Roddy Rich, Harry Styles, Justin Bieber, Post Malone dhe të tjerë.

Ceremonia e ndarjes së këtyre shpërblimeve mbahet live, më 27 maj, në teatrin “Dolby” të Los Angelesit, ndërsa ngjarja do të transmetohet në kanalin “Fox”.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI