Lifestyle

Dua Lipa, përfaqësuesja e shqiptarëve në botë

Këngëtarja Dua Lipa është shprehur edhe një herë se është me rrënjë nga Kosova dhe gjithmonë ka pasur mbështetjen e shqiptarëve nëpër botë

Njëra nga këngëtaret më të famshme shqiptare është Dua Lipa. Ajo ka lindur në Londër, por ka jetuar disa vite në Prishtinë.

Dua në një intervistë për revistën amerikane “Time”, ka thënë se është krenare që është nga Kosova dhe e dashuron shumë këtë vend. “Kam shkuar në Kosovë në moshën 11-vjeçare dhe kam jetuar aty katër vjet. Kjo më ka bërë që të kuptoj sa e dua këtë vend”, është shprehur Dua Lipa, përcjell albinfo.ch.

Ajo është edhe si përfaqësuese për shqiptarët nëpër botë. “Ndihem sikur e përfaqësoj Kosovë, sepse ata më kanë mbështetur gjithmonë. Jam i sigurt se kur kam publikuar këngën e parë ‘New Love’, shikimet e para kanë qenë nga Kosova dhe Shqipëria”.

Lipa ka shtuar se është shumë e kënaqur me përkrahjen që i kanë dhënë shqiptarët deri më tani.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI