Muzikë

Dua Lipa thyen një tjetër rekord

Këngëtarja e famshme ndërkombëtare me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka arritur të thyej një tjetër rekord botëror. Lajmi i suksesit të jashtëzakonshëm për artisten e madhe ka pushtuar tabloidet e rëndësishme në botë, pasi Dua është e vetmja femër që ka 5 këngë me 2 miliardë transmetime në Spotify.

Këngët që kanë shënuar këtë rekord janë: New Rules, Levitating, Don’t Start Now, One Kiss dhe Cold Heart.