Lajme

Gjimshiti shënon në minutën e fundit për fitoren ndaj skuadrës së Rrahmanit

Atalanta ka fituar në minutat e fundit përballjen ndaj Veronas.

Ishte pikërisht mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, ai që shënoi golin e fitores për vendësit.

Atalanta e fitoi këtë përballje me rezultat prej 3:2.

Di Carmine shënoi të dy golat për ekipin mysafir.

Kurse për vendasit shënuan Malinovski, Muriel e Gjimshiti, me këtë të fundit që shënoi golin e fitores në minutën e 90+3.

Me këtë fitore Atalanta arrin në kuotën e 28 pikëve dhe mban vendin e gjashtë. Derisa Verona në vendin e nëntë ka dhjetë pikë më pak, shkruan telegrafi, përcjell albinfo.ch.