Bota

Hamburg: Pasi niset treni, një burrë kapet mbrapa tij

Për shkak se fëmijët e tij mbetën pa të në tren, një burrë u hodh papritmas në të

Një burrë 42-vjeçar është kapur nga jashtë në një tren të nisur në Hamburg. Ai e bëri këtë në mënyrë që të mos ndahej nga fëmijët e tij.

Siç njoftoi policia federale, burri ishte duke pirë cigaren të martën pasdite në stacionin qendror të trenit, kur ai u befasua nga nisja e trenit.

Ai u hodh në tren, ku ishin dy fëmijët e tij, shtatë dhe nëntëvjeçar. Atje ai u ngjit në njërën nga kambanat që lidhin vagonët.

Një pasagjer e vuri re burrin disa minuta pas nisjes kur u kap në një derë. Ai informoi ekuipazhin që ndaloi trenin duke frenuar urgjentisht. Një frekuentues treni e mori 42-vjeçarin në rrugën e hapur përmes derës, por nuk ishte i kënaqur.

Ai e zbriti burrin në ndalesën tjetër të planifikuar në stacionin Hamburg. Një patrullë e Policisë Federale e mori përsipër burrin.

Zyrtarët filluan procedurën penale, përcjell Albinfo.ch.