Sporte Luftarake

Haxhi Krasniqi zhgënjen për titullin e Evropës

Boksieri shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi është mundur nga Stefan Hartel në duelin e zhvilluar për titullin e kampionit evropian, në kategorinë e mesme.

Meçi shkoi deri në 12 raunde, ku Krasniqi nuk ka mundur të mbrojë titullin evropian, shkruan albinfo.ch.

Haxhi Krasniqi e humb titullin e Evropës në kategorinë super të mesme në boksin profesionist (EBU), dhe tashmë ‘rripi’ i takon Hartel, i cili ishte më i mirë se Krasniqi, në duelin e zhvilluar sonte.

Krasniqi u lëndua qysh në fillim të këtij meçi, megjithatë luftoi për 12 raunde ndaj Haertelit.

Ky ishte meçi i tij i 55-të, prej të cilave ka shënuar 49 fitore, nga të cilat 17 nokaut. Gjermani tashmë fiton 18 nga 19 ndeshjet profesioniste.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI