Kosova

Hovenier takoi Kurtin, deklarohet për ngjarjet në veri të Kosovës

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier ka qëndruar së bashku me përfaqësues tjerë të Quintit në objektin e Qeverisë së Kosovës, ku është takuar me kryeministrin, Albin Kurti.

Takimi që ishte i mbyllur u mbajt në dritën e zhvillimeve në veri ku nga grupe kriminale u vra një polic i Kosovës.

Pas takimit, Hovenier para gazetarëve tha se nuk ka diçka më shumë sesa ato që ka thënë në deklaratën e lëshuar për media pak më herët ku dënoi vrasjen e policit Afrim Bunjaku dhe kërkoi që autorët të sillen para drejtësisë.

S’kemi për të thënë diçka më shumë se reagimet që i kemi lëshuar”, tha shkurt Hovenier