Lifestyle

Kënga shqiptare më e dëgjuara në Zvicër

Këngët shqiptare po dëgjohen shumë në Zvicër, madje, duke qenë edhe të parat edhe në top lista

Këngët shqiptare vazhdojnë të dëgjohen në Zvicër, ku jetojnë një numër i madh i shqiptarëve.

Kështu po ndodh edhe me këngën nga Elvana Gjata dhe Capital T, “Fustani”.

Kjo këngë ka arritur afër dy milionë klikime në Youtube.

Elvana Gjata me anë të një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram ka treguar se kënga “Fustani” është në vendin e parë të këngëve trend në ‘Youtube’ në Zvicër.

Këngëtarja shqiptare gjithashtu ka falënderuar fansat e saj për mbështetjen që i kanë dhënë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI