Qatar 2022

Kroacia, e bronztë

Kroacia është renditur në vendin e tretë në Botërorin që po zhvillohet në Katar

Kroacia është renditur në vendin e tretë në Kampionatin Botëror të futboll që po zhvillohet në Katar. Kroatët kanë shënuar fitore ndaj Katarit me rezultat 2:1, shkruan albinfo.ch.

Gjithçka u vendos në pjesën e parë kur për kroatët shënuan Gvardiol dhe Orsic, kurse për marokenët realizoi Dari.

Ky ishte suksesi më i madh në histori të Marokut, kurse kroatët edicionin e kaluar ishin finalistë, ndërsa kësaj radhe do të kthehen në vendlindje me medaljen e bronztë.