Lajme

Kryeministri i Kosovës në Gjermani, të dielën takohet me mërgatën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, kanë udhëtuar sot për në Berlin të Gjermanisë.

Sipas njoftimit nga kryeministria, ata do të marrin pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë.

“Në kuadër të kongresit do të zhvillojë takime me politikanë dhe deputetë të ndryshëm të SPD-së gjermane”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, sipas këtij njoftimi, të dielën do të takohen me pjesëtarë të mërgatës në Gjermani, përcjell albinfo.ch.