Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë i kërkon falje Kosovës

Ndaj refuzimit të dekretimit të Gent Cakajt ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nuk pajtohet me këtë. Kreu i Qeverisë e ka quajtur të turpshëm mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit për Evropë dhe Punë të Jashtme, përcjell albinfo.ch

“Refuzimi i Presidentit për dekretimin e ministrit të ri është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm. Argumentet e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpërues për institucionin. Ndjesë Kosovës për këtë turp”, ka shkruar Rama në Twitter.