Kosova

Lëndohet edhe një polic i Kosovës në veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se edhe një zyrtar policor është lënduar nga sulmet e vazhdueshme me armë zjarri në afërsi të fshatit Banjskë në veri të vendit, transmeton albinfo.ch.

“Sipas informatave zyrtare nga terreni gjatë shkëmbimit të zjarrit konfirmohet vrasja edhe e dy sulmuesve të tjerë, të cilët kanë qenë të maskuar, të uniformuar dhe të armatosur rëndë, e po ashtu konfirmohet edhe arrestimi i një sulmuesi të uniformuar dhe të armatosur. Si pasojë e sulmeve një zyrtar policor i PK-së ka pësuar lëndime kryesisht të lehta”, thuhet në njoftimin e policisë.