Sporte Luftarake

Loriana Kuka mposhtet në çerekfinale

Loriana Kuka u mposht në garën për medaljen e artë Lojërat Evropiane Minskut. 

Kuka, e cila këto gara merrte pjesë kategorinë deri 78 kilogramë, nuk ka arritur shkojë larg sesa çerekfinalja. 

Xhudistja kosovare pati fatin ndeshej vetëm dy herë këtë kompeticion, shkruan lajmi.net, përcjell albinfo.ch.

duelin e parë Kuka triumfoi ndaj britanikes Brown, për t’u përballur çerekfinale me Guusje. 

Holandezja Steenhuis Guusje ishte e fortë se sa Kuka dhe arriti t’ia shuante ëndrrën për medaljen e artë.