Autotech

Mercedes Maybach S-Class duhet të ‘shqetësohet’ nga modeli i ri i Audi

Në tetor, Audi bëri një vështrim të mirë të A8 L Horch dhe në foto duket mjaft mbresëlënës.

Prodhuesi gjerman i automjeteve ka lançuar që atëherë A8L Horch në Guangzhou Auto Show 2021 në fillim të këtij muaji. Pra, a është më shumë se një version ekstra-luksoz i A8L? Kjo është ajo për të cilën shumë po flasin.

Nëse mendoni se A8 L Horch duket edhe më i madh se A8L standard, keni të drejtë. A8 L është tashmë 208,7 inç (5,302 mm) i gjatë nga parakolpi në parakolpi, kështu që askush nuk do ta ngatërrojë atë me një veturë kompakte. Por ky është versioni Horch për të cilin po flasim dhe mban emrin e një prej shtyllave të kompanisë.

Dhe meqenëse synon gjithashtu të ‘mposhtë’ Mercedes-Maybach S-Class, është e drejtë që Horch të jetë më i gjatë se modeli standard. Horch ka 213,5 inç (5,422 mm) nga hunda në bisht.


Me bazën e tij të zgjatur të rrotave, ne shohim dyert shumë më të mëdha. Jo vetëm kaq, vihen re më shumë bizhuteri automobilistike në formën e copave të kromit të aplikuara në trup.

Prekje të tjera unike përfshijnë dizajnin e rrotave, pamjen e jashtme të ngritur dhe distinktivët Horch.

Dhe ashtu siç pritej, A8L Horch ka një brendësi mjaft luksoze. A8L Horch ka gjithashtu mbështetëse këmbësh në pjesën e pasme, së bashku me qëndisje në sedilje dhe një palë ekrane që shërbejnë si info-argëtim në pjesën e pasme. Në faqen e internetit të Audi China, Horch është i disponueshëm edhe me jastëkë.


A8L Horch përdor një motor 3.0-litërsh V8 turbocharged me një sistem hibrid të butë 48 volt.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI