Shqipëria

Ndodh edhe kjo: 55-vjeçarja shqiptare fsheh kanabisin në reçel

Ditën e djeshme në autobusin e linjës Berat-Athinë në Kakavijë u sekuestruan 1.5 kg lëndë narkotike kanabis sativa, e cila ishte e fshehur në një kovë me reçel.

Policia shqiptare bën me dije se lënda narkotike ishte në pronësi të një 55-vjeçareje, përcjell albinfo.ch.

“Menjëherë është njoftuar grupi hetimor, ku kanë mbërritur specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër, ku nga veprimet e kryera rezultoi se sasia e lëndës narkotike dyshohet se është dërguar nga shtetasja Dashuri Çeremi, 55 vjeçe, banuese në Berat”, thuhet në njoftimin për mediat.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.