Gjellëra

Pire patatesh me salcë kosi

Pire patatesh me salcë kosiPërbërësit:

• 4 patate,
• 2 thelpinj hudhre,
• Gjalpë,
• Salcë kosi,
• Kripë, piper të zi.

Përgatitja:

I ziejmë patatet derisa të zbuten plotësisht. I shtypim dhe u shtojmë salcën e kosit dhe gjithë përbërësit e tjerë.
E përziejmë purenë mire, duke hedhur pak gjalpë të shkrirë dhe vaj ulliri. Trazojmë duke e përzier vazhdimisht në mënyrë që të përftojmë një masë homogjene.

Ju bëftë mirë!


 Të tjera nga Gjellëra