Lajme

Policia zvicerane arrestoi 26-vjeçarin serb që dyshohet se qëlloi një pallat në Dietikon

Pasi u qëllua një pallat të premten në mbrëmje, policia kantonale në Kloten arrestoi autorin e supozuar.

Gjatë natës së së premtes është qëlluar me armë zjarri një pallat në Dietikon ZH. Policia kantonale e Cyrihut më pas arrestoi një serb (26).

Hetimet nga forcat e policisë kantonale të Cyrihut dërguan në arrestimin e një 26-vjeçari serb në Kloten, i cili thuhet se është përgjegjës për të qëlluar me armë zjarri në një pallat në Dietikon. Rrethanat e zjarrit do të hetohen nga Policia Kantonale e Cyrihut dhe Prokuroria Publike e Kantonit të Cyrihut.

Kur u arrestua, serbi shoqërohej nga një 30-vjeçar suedez. Meqenëse të dy mbanin rreth pesë kilogramë marihuanë, suedezi u arrestua gjithashtu. Pas marrjes në pyetje nga policia, dy personat janë sjellë në prokurorinë publike, njofton policia kantonale e Cyrihut.