Kosova

Presidentja e Kosovës: SHBA-ja, aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Presidetja e Kosovës, Vjosa Osmani, po merr pjesë në ceremoninë e organizuar nga presidenti amerikan, Joe Biden, në New York, shkruan albinfo.ch.

Ajo u takua me shumë liderë botërorë, përfshirë edhe presidentin amerikan, Joe Biden, e po ashtu edhe me presidentin e dikurshëm, Clinton.

Ajo së fundmi ka publikuar disa fotografi, ku shihet krahë për krahë me presidentin amerikan, Joe Biden.

Osmani tha se në emër të popullit të Kosovës i shprehu mirënjohje dhe për partneritetin e palëkundur, si aleanca e lirisë dhe aleanca e përjetshme. /Albinfo.ch