Lifestyle

Rita Ora dhe Dua Lipa në skenën e njëjtë, “çmendin” anglezët

Dy këngëtaret kosovare me famë botërore, Rita Ora dhe Dua Lipa, kanë shkëlqyer në paraqitjet e tyre në ceremoninë “BBC Radio 1 Teen Awards”.

Dyshja u paraqit në skenën e “SSE Arena” të Londrës, shkruan albinfo.ch

Fillimisht këndoi Rita Ora e cila u paraqit me hitet e saj më të reja, përfshirë këngën “Anywhere” të lansuar pak ditë më parë. Ajo po ashtu ka bashkëudhëhequr ceremoninë e madhe.

Atmosfera në Londër u ndez edhe me Dua Lipën e cila interpretoi hitin “New Rules” që për një kohë ishte kënga e parë më e dëgjuar në Britani të Madhe.

Rita Ora:

Dua Lipa:


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI