Muzikë

Rita Ora do të këndojë sonte në “Alba Festival” në Cyrih

Dje, në Hardturm Areal të Cyrihut ka nisur festivali open air “Alba Festival”. Ky organizim konsiderohet si ndër festivalet më të mëdha të organizuar nga shqiptarët në Europë, shkruan albinfo.ch.

Mijëra të rinj e të reja, jo vetëm shqiptarë, i janë bashkuar këtij festivali, teksa për argëtimin e tyre janë kujdesur këngëtarët shqiptarë.

E sot, gjatë ditës së dytë dhe përmbyllëse të këtij festivali, do të performojë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Sipas agjendës, pritet që Rita të këndojë rreth orës 20:20, përcjell albinfo.ch.

Albinfo.ch është partner ekskluziv medial i këtij festivali.

Më poshtë gjeni edhe listën e këngëtarëve të tjerë që do të këndojnë sonte.