Kosova

Rivarroset trupi i Liridona Ademajt

Në fshatin Rracaj të Gjakovës sot është bërë rivarrimi i turpit të Liridona Ademajt, e cila u vra mbrëmjen e 29 nëntorit në Prishtinë dhe me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan.

Në këtë ceremoni të rivarrimit kanë marrë pjesë ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ministrja Rozeta Hajdari, ministrja Donika Gërvalla, deputetë e qytetarë të shumtë, shkruan albinfo.ch.

Për vrasjen e saj janë arrestuar tre persona, ndaj të cilëve është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, në mesin e të cilëve është edhe bashkëshorti i saj, Naim Murseli, i cili dyshohet se ka orkestruar vrasjen e Liridona Ademajt.