Sporte Luftarake

Sadiku e Bajoku pësojnë në Minsk

Bosieret nga Kosova Donjeta Sadiku dhe Shpëtim Bojaku kanë pësuar humbje në Lojërat Evropiane në Minsk 2019.

Boksierja e mirënjohur kosovare Sadiku, që garon në kategorinë 60 kilogram, pësoi ndaj danezes Ditte Frostholm me rezultat prej 5-0 me vendim të gjyqtarëve në rrethin e parë të garave të boksit në Minsk, transmeton Koha, përcjell albinfo.ch

Sipas jurisë Frostholm ishte më i mirë, derisa boksieret morën këto pikëN.

ë meçin tjetër Bojaku u mposht nga izraeliti Ahmad Shtiwi në kategorinë 64 kilogramë.Ai pësoi humbje 4 me 1 me vendim të gjyqtarëve.