Futboll

Shaqiri dhe tre futbollistë largohen nga ekipi i Zvicrës

Arsyet e largimit janë për shkak të lëndimeve, duke humbur dy ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës 2022

Xherdan Shaqiri, Mario Gavranoviq, Breel Embolo dhe Loris Benito nuk mund të marrin pjesë në lojërat e ardhshme të Nati-t.

Katër lojtarët u larguan nga Kampi i Nati-t në Pratteln për “arsye shëndetësore”, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Ata kështu nuk do të luajnë në debutimin e trajnerit Murat Yakin në miqësoren kundër Greqisë të mërkurën. Por ata gjithashtu do të mungojnë në kualifikueset e Kupës së Botës kundër Italisë (5 shtator) dhe Irlandës së Veriut (8 shtator).

Shaqiri ka pranuar se nuk është në 100 % të formës dhe për këtë arsye, së bashku me trajnerin Murat Yakin kanë vendosur që të rikthehet në Lyon.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI