Futboll

Shaqiri dhuron show në fushë

Shaqiri ka “turpëruar” mbrojtësin e majtë të Manchester Cityt, Oleksandr Zinchenko

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, po shkëlqen në këtë sezon, edhe kur nuk shënon.

Ai në ndeshjen e fundit, nuk Manchester Cityt, nuk shënoi, megjithatë ka dhuruar show në fushë.

Shaqiri ka “turpëruar” mbrojtësin e majtë të Manchester Cityt, Oleksandr Zinchenko.
Mesfushori i cili luan për Zvicra gjatë në aksioni të mirë për Stoke Cityn, turpëroi ukrainasin Zinchenko, duke i futur topin nëpërmjet këmbëve, para se të pasonte topin te N’Diaye, që gjuajti afër shtyllës.

Edhe në këtë ndeshje, Shaqiri luajti për 90 minuta, derisa skuadra e tij pësoi humbje me rezultat 0:2.

Stoke City ndodhet në krizë, dhe është në zonën e rënies nga renditja.