Lajme

Kurti paralajmëroi themelimin e VV-së në Maqedoninë e Veriut

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë të ditur se do të fillohet iniciativa e formimit të Lëvizjes Vetëvendosje në Maqedoni të Veriut.

“Ne kemi qendrën tonë në Republikën e Shqipërisë, por nga sot ne fillojmë me iniciativën e formimit të Lëvizjes Vetëvendosje në Maqedoninë e Veriut”, tha Kurti.

Më tutje, ai tha se do të ketë Vetëvendosje edhe në Shqipëri, diasporë, Maqedoni të Veriut e çdokund.

Kurti gjithashtu ka thënë se në Kosovë do të ketë zgjedhje së shpejti dhe se partia të cilën ai e udhëheq do të fitojë shumicën dhe se i gjithë pushteti do t’i takojë Lëvizjes Vetëvendosje, shkruajnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch.