Lajme

Statuja e Majlindës po vjen në Kosovë

Edhe pse atatuja e Majlindës po vjen në Kosovë, por vendi nuk është përcaktuar ende

Së fundi, trajneri i njohur kosovar, Driton Kuka, njoftoi se statuja e kampiones olimpike, xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendi, do të vijë në Kosovë.

Thuhet se ende nuk është caktuar lokacioni ku do të vendoset statuja. Kuka përmes një postimi në Facebook sot theksoi se kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk ka dhënë asnjë informacion lidhur me këtë çështje.

“Statuja e Majlindes po vjen në Kosovë. Kërkesa jonë nëpërmes Ministrisë drejtuar Komunës së Prishtinës qysh në muajt e verës deri sot ka mbetur pa përgjegje! E kemi menduar Statujen të ngritet në kryeqytet si Kampionja e parë dhe e vetme Olimpike, por kot! Kryetari i Prishtinës asnjë info për këtë çështje…”, shkroi Kuka në Facebook, ku bashkangjiti edhe e-mailin e pranuar drejtuesi i projektit për statujën, Jessie Schattner, përcjell albinfo.ch.

 

Po e ndaj me ju një informacion!Statuja e Majlindes po vjen në Kosovë.Kërkesa e jonë nëpërmes Ministrisë drejtuar…

Publiée par Driton Toni Kuka sur Vendredi 20 décembre 2019