Supa

Supë me vezë të ziera

Supë me vezë të zieraPërbërësit:

• Supë mishi e kthjellët ose me fidhe,
• Disa pika uthull,
• Vezë të freskëta.

Përgatitja:

Thyhet veza dhe vendoset në lugë.

Me kujdes, derdhet në supë të valë.

Njëlloj veprohet me të gjitha vezët.

Zihen vezët 3 minuta, pastaj shërbehet supa e nxehtë me nga një vezë të zier për person.

Ju bëftë mirë


 Të tjera nga Supa