Ëmbëlsira

Tortë e zezë, për 10 minuta!

Përbërësit:

• 5 vezë
• 1 gotë vaj
• 1 gotë qumësht
• 18 lugë sheqer
• 12 lugë miell
• 1 kakao
• 1 pluhur pecive
• 200 gr çokollatë

Përgatitja:

Fillimisht përzihen vezët, pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë, në temperaturë 180-200 C, e kur të ftohet, e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim çokollatën e shkrirë përmbi.

Ju bëftë mirë!


 Të tjera nga Ëmbëlsira