Lajme

Vietnami do të testojë të gjithë banorët e qytetit bregdetar De Nang

Pas raportimit për 40 raste të reja me koronavirus dhe tri vdekjeve, Vietnami ka vendosur të testojë të gjithë qytetarët e qytetit turistik të plazheve Da Nang, i cili ka gjithsej 1.1 milion banorë, njofton albinfo.ch.

Zyrtarët lokalë mjekësorë kanë kryer më shumë se 8,000 teste që kur u zbulua një shpërthim i ri me Covid-19 në qytet.

Autoritetet thanë se aftësia e testimit tani do të rritet nga 8,000 në 10,000 në ditë.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar në Vietnam ka shkuar në 586.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI