• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Shëndetësia

 •  Omer  Xhemali

  Kardiokirurg

  Flet shqiptari i parë që ka bërë transplantimin e zemrës

  Transplantimi i zemrës të jep një ndjenjë të veçantë: po nxjerr një organ... Më shumë

 •  Shyhrete Rexhaj

  Infermiere

  Shyhrete Rexhaj, në krye të asociacionit të mantelbardhëve shqiptarë

  Fundjavën e kaluar është bërë konstituimi i Kryesisë së Asociacionit të Profesionistëve Shëndetësorë... Më shumë

 •  Imer Hajdari

  Gjinekolog

  Hapet ordinanca gjinekologjike nga një mërgimtar shqiptar

  Një ordinancë gjinekologjike, obstetrike dhe onkologjike ka hapur dyert e saj në Cyrih,... Më shumë

 •  Lavdije Murati

  Pedikyriste

  Lavdija, shqiptarja që “ka në duar” këmbët e Lewandowskit & CO

  Prej tri vitesh kosovarja Lavdije Murati, pedikyriste, krahas klientëve “normalë” përkujdeset edhe për... Më shumë

 •  Halil Krasniqi

  Kirurg

  Mjeku shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar

  "Pas dy orësh mund të bëhej vonë”, konstaton dr. Halil Krasniqi. Aorta abdominale... Më shumë

 •  Halil Krasniqi

  Kirurg

  Dr. Halil Krasniqi, emërohet kryemjek në klinikën gjermane

  Klinika e kirurgjisë vaskulare në spitalin St. Johanes-Hospital ka zgjedhur një drejtues të... Më shumë

 •  Imer Hajdari

  Gjinekolog

  Përurohet ordinanca e tretë e mjekut shqiptar Imer Hajdari

  Pas Bernit dhe Cyrihut , St. Galleni është qendra e tretë rajonale e... Më shumë

 •  Sami Dalipi

  Psikiatër

  Sami Dalipi

  Mjek, psikiatër... Më shumë