Futboll

“Zvicra e shqiptarëve”, 7 lojtarë luajnë nga fillimi

Shtatë futbollistë shqiptarë ishin nga fillimi për Zvicrën U17, kurse në sfidën ndaj Finlandës, 12 lojtarë ishin shqiptarë në total

Zvicra gjithmonë ka pasur futbollistë shqiptarë në radhët e saj.

Për Zvicrën U17 në ndeshjen ndaj Finlandës, shtatë futbollistë shqiptarë ishin në fushë nga fillimi, shkruan albinfo.ch.

Titullarë për Zvicrën ishin: Gecaj, Asllani, Arifi, Xhemaili, Salihi, Bajrami dhe Demiri, ndërsa nga banka rezervë u aktivizua Krasniqi, teksa Frokaj e Zukaj, nuk patën minuta në këtë sfidë.

Në krahun tjetër, për Finlandën luajtën Dren Tërnava dhe Lika që hyri si zëvendësues.

I vetmi protagonist në këtë ndeshje ishte Demiri që shënoi dhe golin e barazimit 1:1 duke i dhënë një pikë Zvicrës.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI