Lajme

20 milionë euro për transferimin e Muriqit

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka gati 20 milionë euro për transferimin e Vedat Muriqit nga Fenerbahçe.

Haluk Canatar, menaxheri i futbollistit, tha se Muriqi ka prioritet transferimin në Itali, andaj pritet që drejtori sportive i Lazion  të ulet në tryezë me një ofertë prej 20 milionë eurove gjatë takimit me drejtuesit e Fenerbahces.

Këta të fundit , ditë më parë parë kanë theksuar se çmimi i Muriqirt tani është 25 milion euro.

Ndërkohë mediat britanike shkruajnë se për sulmuesin kosovar ka shprehur interesim edhe Jose Mourinho dhe Tottenhami, që kanë ofruar reth 20 milionë euro.