Lajme

25 të vdekur dhe 234 raste të reja me covid-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 25 persona kanë vdekur nga COVID-19 ndërsa janë regjistruar 234 raste të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 786 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut 153 mijë e 694 njerëz janë infektuar, 137 mijë e 331 janë shëruar, 5 mijë e 67 kanë vdekur dhe vazhdojnë të mbesin edhe 11 mijë e 296 raste aktive.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI