Muzikë

Çka do të sjellë këtë vit “Za Fest” në Theth?

Festivali kushtuar trashëgimisë së Alpeve Shqiptare, “Za Fest”, sivjet shënon edicionin e tretë, përcjell albinfo.ch.

Oranizatorët tashmë kanë treguar programin e plotë, që pritet t’u ofrojë tri net të paharruara pjesëmarrësve.

“Artistë si Elina Dunit, Piers Faccini, Vlashent Sata, Arben Bajraktaraj, Bob Berkey, Agona Shporta dhe Don’t listen to your Neighbors apo aktivitete të përditshme si hiking, joga, panair kulinarie, kinema verore, tregime & legjenda, na presin në tre ditë që do t’i kujtojmë gjatë mes Bjeshkëve, në Theth”, thuhet në njoftimin e organizatorëve.

Bashkangjitur gjeni programin treditor të edicionit të sivjetëm të Za Fest: