Shqipëria

Çunmulaj befason 27 fëmijë, i çon në plazh për herë të parë

Modelja shqiptare me famë botërore, Emina Çunmulaj, ka ndërmarrë edhe një aksion humanitar.

Këtë herë, ajo ka befasuar 27 fëmijë, duke i dërguar në plazh, siç ka thënë ajo, për herë të parë, përcjell albinfo.ch.

“Sot ishte një ditë e mbushur me lumturi dhe gëzim. 27 fëmijë të moshave 5-13 vjet e panë plazhin dhe notuan për herë të parë në jetën e tyre”, ka shkruar Çunmulaj më Instagram, teksa ka bashkangjitur edhe një foto nga Velipoja.

Çunmulaj ka thënë po ashtu se shumica e këtyre fëmijëve janë prej atyre që marrin kujdes nga shoqata Fundjavë Ndryshe.

Çunmulaj njihet për aktivitetet e saj me karakter bamirës në trojet shqiptare.