Literaturë

Diaspora shqiptare organizoi “Pranverën poetike” në Mynih

Klubi letrar “Martin Camaj” ka mbajtur aktivitetin letrar “Pranvera poetike” në Mynih të Gjermanisë, përcjell albinfo.ch.

Gjatë këtij aktiviteti që kishte karakter garues, u promovuan edhe disa libra të autorëve shqiptarë në mërgatë, në mesin e të cilëve edhe libri “Ëndrra e thyer” i autorit Milazim Kajtazi.

“Prania, përkundër vapës, ishte e madhe! Na nderuan shumë miq, ku në emrin tim personal si pjesë e klubit, i falënderoj nga zemra për pjesëmarrjen. Që të mos i mbetem dikujt borxh me emra, ju faleminderit shumë që nderoni dhe respektoni klubin”, ka shkruar autori Kajtazi.

Aktiviteti u përcoll me pika muzikore dhe u përmbyll me një koktej rasti.