Lifestyle

Fituesit e “AMA Awards”

Është mbajtur ceremonia e sivjetme e “American Music Awards”.

Bruno Mars ka dalë me titullin kryesor si “Artisti i Vitit” si dhe me shumë çmime tjera kryesore, ndërsa me çmim ka dalë edhe hiti botëror “Despacito”.

Këto janë çmimet kryesore të ndara:

Artisti i Vitit: Bruno Mars

Artisti i ri i Vitit: Niall Horan

Bashkëpunimi më i mirë i vitit: Luis Fonsi & Daddy Yankee feat. Justin Bieber, “Despacito” – WINNER

Videoklipi i vitit: Bruno Mars, “That’s What I Like”

Artisti më i mirë Pop/Rok:  Bruno Mars

Artistja më e mirë Pop/Rok: Lady Gaga

Grupi më i mirë: Imagine Dragons

Albumi më i mirë Pop/Rok: Bruno Mars “24K Magic”

Kënga më e mirë Pop/Rok: Luis Fonsi & Daddy Yankee feat. Justin Bieber, “Despacito”

Artisti më i mirë – Rap/Hip-hop: Drake

Albumi më i mirë – Rap/Hip-hop:  Kendrick Lamar “Damn”

Kënga më e mirë – Rap/Hip-hop: DJ Khaled feat. Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper & Lil Wayne, “I’m The One”

Artisti më i mirë Soul/R&B: Bruno Mars

Artistja më e mirë Soul/R&B: Beyonce

Albumi më i mirë Soul/R&B: Bruno Mars, “24K Magic”

Kënga më e mirë Soul/R&B: Bruno Mars, “That’s What I Like”

Artisti më i mirë – rok alternativ: Linkin Park

Artisti më i mirë latin: Shakira

Artisti më i mirë – Dance Music: The Chainsmokers