Gjellëra

Gullash i shpejtë

gullash i shpejtePërbërësit:

•       800 gr mish viçi
•       4 qepë
•       4 lugë pure domatesh
•       vaj
•       piper i kuq
•       1 lugë miell
•       2 lugë erëza të thata
•       majdanoz
•       kripë dhe piper i zi

Përgatitja

Mishi ndahet në katror pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët. E ulni temperaturën dhe shtoni qepët në tigan. I shtohet ujë dhe lihen në zjarr të ngadaltë deri sa mishi të zbutet. Trazoni piperin e kuq, miellin me pak ujë, shtoni puren e domates, erëzat, kripën dhe piperin. Në fund shtoni majdanozin.

Ju bëftë mirë!


 Të tjera nga Gjellëra